Obsługa klienta

poniedziałek-piątek
7:00 - 15:00
czwartek
7:00 do 17:00

Odczyty wodomierzy:
tel. 32 318-60-30

Umowy:
tel. 32 318-60-27

Niezbędne informacje

  Regulowanie opłat
poniedziałek-piątek 7:15 - 14:45
czwartek 7:15 - 16:45


  Przyłącza wodociągowe
tel. 32 318-60-26
tel. 32 318-60-32


  Zarząd MPWiK Sp. z o.o.
informuje, że przyjmuje mieszkańców w każdy czwartek od godziny 12:00 do 17:00


Naszą witrynę przegląda teraz 39 gości 
Strona główna Aktualności Historia z kanalizacją w tle
Historia z kanalizacją w tle PDF Drukuj Email
piątek, 29 września 2017 11:33

b_150_100_0_0___images_stories_image_news_2017_30_img_6545.jpgW czwartek 28 września w Domu Kultury w Jeleniu o godzinie 17:00 odbył się wernisaż wystawy „Moja Historia Dzielnicy”. Tematem przewodnim ekspozycji są zmiany jakie na przełomie kilkudziesięciu lat dokonały się w dzielnicy Jeleń Łęg.Przegotowana wystawa to spacer po ostatnich 100 latach istnienia jednego z najstarszych miejsc w Jaworznie, dzielnicy Jeleń-Łęg. Osada, której początki sięgają XIII wieku rozwijała się, rozrastała i zmieniała tak jak świat dookoła niej. Życie przyspieszyło zwłaszcza w ostatnich kilkunastu latach. Wprowadzili się nowi mieszkańcy, powstał Rynek, unowocześniono wiele obiektów i infrastrukturę (obecnie także tą kanalizacyjną). 

No właśnie kanalizacyjną, bo na ten nietypowy sposób promocji dzielnicy kiedyś i dziś, przy okazji swoich prac, wpadły Jaworznickie Wodociągi. Udało się dotrzeć do archiwalnych zdjęć na których widać domy, mieszkańców i ulice.

Wystawa jest zbiorem ponad czterdziestu zdjęć przedstawiających charakterystyczne miejsca Łęgu, Jelenia na przełomie IX i XX wieku. Na sztalugach znajdują się również fotografie szacowane na lata pięćdziesiąte, sześćdziesiąte i osiemdziesiąte XX wieku oraz tegoroczne. W ten sposób chcieliśmy zaprezentować, zestawić dawne i współczesne zdjęcia dzielnicy Jeleń-Łęg. Zobrazować, jak przed laty wyglądały miejsca, które wszyscy znają, kojarzą, a może i nawet pamiętają jeszcze z dzieciństwa mówi rzecznik MPWiK Sławomir Grucel.

Prezentowane zdjęcia pochodzą ze zbiorów: Muzeum Miejskiego w Jaworznie, parafii św. Krzyża
w Jaworznie i zbiorów własnych MPWiK. Wystawę w Domu Kultury w Jeleniu można oglądać do 12 października. Następnie do 19 października zagości ona w Muzeum Miasta Jaworzna, a od 19 do 26 października w galerii handlowej Galena.

Oprócz wystawy, na wszystkich przybyłych gości, czekał darmowy poczęstunek oraz upominek – sadzonka klonu jawora, jednego z symboli Jaworzna. To taki gest podziękowania w stosunku
do mieszkańców, za cierpliwość i wyrozumiałość podczas realizowanych prac
. Klon, który mieszkańcy mogą zabrać i zasadzić na terenie swojej posesjidodaje Grucel.

UWAGA! Mieszkańcy Jelenia Łęgu, którzy nie mogli przybyć na wernisaż i nie otrzymali sadzonki mogą ją odebrać za darmo z terenu Oczyszczalni Ścieków Jeleń przy ul. Dąb 105. Dla każdej posesji objętej budową kanalizacji przewidziany jest jeden klon. Zapraszamy, bo żeby sadzonka prawidłowo się przyjęła, trzeba ją wsadzić do końca października br.

Zobacz więcej zdjęć....